У Кабміні провели обговорення основ земельної реформи

31.05.2017

3


У Кабінеті Міністрів України під головуванням прем’єр-міністра Володимира Гройсмана відбулося робоче обговорення основ земельної реформи за участю народних депутатів, представників профільних комітетів ВРУ, керівників профільних асоціацій та об’єднань, експертів аграрного ринку, представників фермерських господарств.

Про це повідомляється на сайті Кабміну.

Глава уряду підкреслив, що відкриття ринку землі стане стимулом для розвитку економіки, поштовхом розвитку фермерських господарств і створення виробничої інфраструктури села. У середньостроковій перспективі відкриття ринку землі дозволить змінити тип економіки з сировинного на економіку доданої вартості.

Учасники засідання висловлювали аргументи «за» і «проти» різних позицій, але в цілому погодилися з тим, що питання поки не стоїть в площині скасування або збереження мораторію на продаж земель. Питання полягає в тому, щоб визначити, яка саме модель обороту земель була б кращою для України, і тоді вже починати обговорення її введення.

Учасники наради погодилися, що тіньовий ринок землі в країні вже існує.

Перший віце-прем’єр-міністр Степан Кубів навів статистику, згідно з якою в 2016 р на неконкурентних засадах у користування було передано 1,5 млн га землі сільськогосподарського призначення. При цьому стартова ціна оренди за гектар склала всього 940 грн. Проте на конкурсній основі передані в користування всього 42 тис. га земель за значно вищою ціною.

За результатами наради, сторони домовилися створити міжвідомчу робочу групу в складі уряду, народних депутатів, представників профільних аграрних асоціацій та експертів. Найближчим часом робоча група представить концепцію першого етапу земельної реформи на основі вже існуючих напрацювань уряду і з урахуванням думки всіх, хто має відношення до розвитку аграрного сектора України.

По матеріалам http://latifundist.com/

UK

EN

RU

[]
1 Step 1
Ім'яyour full name
Телефонyour full name
Повідомленняmore details
0 /
Previous
Next