Україна може вийти з ринку пшениці Єгипту через нові правила

15.09.2017

Україна може втратити свій другий за величиною експортний ринок пшениці в Єгипті через нові вимоги щодо імпорту пшениці, які ставлять у вигідніше положення Росію, заявив в п’ятницю міністр сільського господарства України.

За даними консалтингової компанії “УкрАгроКонсалт”, Україна експортувала в Єгипет в 2016/17 році близько 2,5 млн. тонн пшениці, або близько 14% загального експорту пшениці в країні – 17,5 млн. тонн.

“Я не виключаю, що в цьому році ми матимемо проблеми з експортом до Єгипту”, – сказав Максим Мартинюк агентству Reuters. “Ми можемо залишити єгипетський ринок, оскільки у нас немає таких обсягів та характеристик, які ми могли б поставити до Єгипту”, – сказав він у інтерв’ю в Києві.

Цієї весни Єгипет, найбільший у світі покупець пшениці, ввів нові вимоги до імпортної пшениці, збільшивши вміст білка до 12,5% з 11,5% для пшениці, купленої в Україні та Росії. Мартинюк зазначив, що цей крок може допомогти російським постачальникам. “Існує думка, що це робиться для збільшення пропозиції російського зерна, і якщо покупець має намір купувати російське зерно, то навряд чи ми зможемо щось змінити”, – додав він.

Чорноморські зернові культури Україна та Росія конкурують на світовому ринку.

Мартинюк сказав, що Україні доведеться збільшувати свій експорт на азіатські ринки, щоб компенсувати будь-яке можливе падіння торгівлі з Єгиптом. “Нам потрібно збільшити поставки на азіатський ринок, який споживає великі обсяги як подрібненого, так і кормового зерна. Азіатські країни можуть використовувати зерно з меншим вмістом протеїну”, – сказав він.

У липні-червні 2016/17 року Україна експортувала близько 6,6 млн. тонн пшениці до Таїланду, Індонезії, Філіппін, Бангладешу та Кореї. Ці ринки складають близько 38% експорту пшениці. Мартинюк заявив, що цього року Україна може збирати 61-63 мільйони тонн зерна, у тому числі 26,6 млн тонн пшениці, 8,6 млн тонн ячменю та близько 26 млн тонн кукурудзи. Минулого року Україна зібрала рекордну кількість зерна – 66 млн. тонн, у тому числі 26 млн тонн пшениці та 28 млн тонн кукурудзи.

За попередніми даними експорт зерна може становити від 44 до 45 млн тонн цього сезону 2017/2018, перевищивши рекорд попереднього сезону в 43,9 млн тонн. Мартинюк додав, що обсяг може включати 17 млн тонн пшениці. Аналітики вважають, що експорт зерна цього сезону становитиме 42 млн тонн.

 

За матеріалами http://www.dailymail.co.ukfield-196173_960_720

UK

EN

RU

[]
1 Step 1
Ім'яyour full name
Телефонyour full name
Повідомленняmore details
0 /
Previous
Next